Andersson&Sjöblom Technical Management

Om oss

Andersson&Sjöblom Technical Management

Hösten 2012 bildades konsultbolaget ASTM AB i Sverige med inriktning att vara tekniskt stöd inom byggbranschen med bostads-, anläggnings- och kraftsektorn som huvudinriktning. Syftet var att bygga upp ett bolag med hög teknisk kunskap inom alla byggskeden och flexibilitet att kunna arbeta med investerare och entreprenör i olika uppdrag. ASTM ABs ledord är att ta betalt för det man levererar och inte den tid som läggs ner för en uppgift.

Andersson&Sjöblom Technical Management

I juni 2016 bildades ASTM d.o.o. Beograd för att med samma filosofi arbeta på marknaden i Balkan med kunskaps utbyte från ASTM AB.

I slutet av januari 2017 bildades ASTM Group, dit både ASTM AB och ASTM d.o.o. Beograd tillhör.

Under våren 2018 bildades ASTM d.o.o. Banja Luka för att stötta ASTM Group och bolagets kunder med teknisk administration.

Andersson&Sjöblom Technical Management

Kundrelationer

ASTM värnar om nära och trygga relationer med sina kunder. Detta nås genom regelbunden kontakt, levererade resultat av högsta kvalitet och tillmötesgående arbetssätt. Vår personalomsättning är minimal vilket även det leder till långsiktiga, nära relationer.

Framtidsplaner

Under de närmaste åren kommer ASTM Group att utökas med flera bolag som kommer ha sina säten i olika delar av Europa. Samtliga bolag kommer att jobba efter filosofin att med hög kunskap och flexibilitet hjälpa sina kunder med tekniskt stöd och administration inom de olika byggskedena för ett projekt.

Alla bolag i gruppen kommer att arbeta efter ASTMs värderingar och stötta sina kunder med högsta kvalitet genom alla byggnationsfaser.

Andersson&Sjöblom Technical Management
Andersson&Sjöblom Technical Management
Andersson&Sjöblom Technical Management

OM OSS

Vår personal

ASTM AB

Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2015

Jouni Stenman

VP | Technical Manager
Phone +46 (0) 725 651 603 Mail jouni.stenman@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2019

Anna Andrén

Finance Manager
Phone +46 (0) 704 202 255 Mail anna.andren@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2014

Katrin Munk

HR Coordinator | Technical Administration Consultant
Phone +46 (0) 735 785 226 Mail katrin.munk@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2020

Sten Rodenstam

Market Planning Consultant | Technical Manager
Phone +46 (0) 738 035 144 Mail sten.rodenstam@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2015

Nils-Olov Karlsson

Technical Manager
Phone +46 (0) 725 650 049 Mail nils-olov.karlsson@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2016

Jonas Strömvall

Technical Manager
Phone +46 (0) 725 650 111 Mail jonas.stromvall@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2018

Damir Hajdarevic

Technical Manager
Phone +46 (0) 705 502 582 Mail damir.hajdarevic@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2017

Jan Tojkander

Subconsultant Technical Manager
Phone +46 (0) 708 680 299 Mail jan.tojkander@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2018

Andreas Faye-Wevle

Technical Manager
Phone +46 (0) 727 327 835 Mail andreas.faye-wevle@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2019

Lars Strömvall

Technical Manager
Phone +46 (0) 722 021 827 Mail lars.stromvall@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2019

Daniel Ekberg

Technical Manager
Phone +46 (0) 702 463 121 Mail daniel.ekberg@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2017

Nevena Basic

Technical Manager
Phone +46 (0) 705 650 521 Mail nevena.basic@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2019

Per-Åke Josefsson

Technical Manager
Phone +46 (0) 702 504 453 Mail per-ake.josefsson@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2018

Tanja Simikic

Technical Manager
Phone +46 (0) 725 329 157 Mail tanja.simikic@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2018

Petar Petrovic

Technical Manager
Phone +46 (0) 725 143 903 Mail petar.petrovic@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2020

Nic Ramstedt

Technical Manager
Phone +46 (0) 702 377 714 Mail nic.ramstedt@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2020

Peter Karlsson

Technical Manager
Phone +46 (0) 702 355 440 Mail peter.karlsson@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2017

Ivan Jeremic

Infrastructure Surveyor
Phone +46 (0) 725 650 109 Mail ivan.jeremic@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2018

Aleksandar Savic

Infrastructure Surveyor
Phone +46 (0) 725 650 015 Mail aleksandar.savic@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2015

Mona Sjöblom

Administrative secretary
Phone +46 (0) 725 657 400 Mail mona.sjoblom@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management

Bli en del av vårt team

Vi är i ständigt behov av att utöka vårt team med erfarna personal att delta i spännande projekt.

ASTM d.o.o Beograd

Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2020

Sten Rodenstam

Market Planning Manager | Acting VP
Phone +46 (0) 738 035 144 Mail sten.rodenstam@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2018
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2020

Milos Kovacevic

Technical Manager
Phone +46 (0) 702 898 882 Mail milos.kovacevic@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2020

Jovana Jelic

Technical Manager
Phone +381 (0) 643 859 087 Mail jovana.jelic@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2018

Jelena Tomasevic

Technical Administration Consultant
Phone +381 (0) 601 554 416 Mail jelena.tomasevic@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2020

Borko Bulajic

Subconsultant Technical Manager
Phone +381 (0) 604 554 416 Mail borko.bulajic@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management

Bli en del av vårt team

Vi är i ständigt behov av att utöka vårt team med erfarna personal att delta i spännande projekt.

ASTM d.o.o Banja Luka

Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2015
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2019

Jovana Pavkovic

Administrative secretary
Phone +387 (0) 65 397 690 Mail jovana.pavkovic@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2019

Milka Dzombic

Technical Administration Consultant
Phone +387 (0) 66 583 139 Mail milka.dzombic@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management
Från 2020

Svjetlana Stevic

Technical Administration Consultant
Phone +387 (0) 66 583 139 Mail svjetlana.stevic@astm.se
Andersson&Sjöblom Technical Management

Bli en del av vårt team

Vi är i ständigt behov av att utöka vårt team med erfarna personal att delta i spännande projekt.

Emil Skärås

Mer information kommer snart…

Andersson&Sjöblom Technical Management Andersson&Sjöblom Technical Management
Andersson&Sjöblom Technical Management