Andersson&Sjöblom

Technical Management

Hösten 2012 bildades konsultbolaget ASTM AB i Sverige med inriktning att vara tekniskt stöd inom byggbranschen med bostads-, anläggnings- och kraftsektorn som huvudinriktning. Syftet var att bygga upp ett bolag med hög teknisk kunskap inom alla byggskeden och flexibilitet att kunna arbeta som investerare och entreprenör i olika uppdrag. ASTM ABs ledord är att ta betalt för det man levererar och inte den tid som läggs ner för en uppgift.

I juni 2016 bildades ASTM d.o.o. Beograd för att med samma filosofi arbete på

marknaden i Balkan och med kunskaps utbyte från ASTM AB.

I slutet av januari 2017 bildades ASTM Group, dit både ASTM AB och ASTM d.o.o. Beograd tillhör.

Under våren 2018 bildades ASTM d.o.o. Banja Luka för att stötta ASTM Group och bolagets kunder med teknisk administration.

Kundrelationer

Våra framtidsplaner

Som kund kan ni antingen beställa att ASTM hanterar ett projekt i sin helhet eller delar av projektet. Vi arbetar i hela Europa.

Under de närmaste åren kommer ASTM Group att utökas med flera bolag som kommer ha sina säten i olika delar av Europa. Samtliga bolag kommer att jobba efter filosofin att med hög kunskap och flexibilitet hjälpa sina kunder som tekniskt stöd i de olika byggskedena för ett projekt.

ASTM GROUP

Andreas Sjöblom

Verkställande direktör

 

T: +46 (0) 725 655 491

E: andreas.sjoblom@astm.se

Emina Selmanovic

Planering och utveckling

 

T: +46 (0) 725 651 129

E: emina.selmanovic@astm.se

Erik Selmanovic

Intern konsult

 

T: +46 (0) 738 988 599

E: erik.selmanovic@astm.se

ASTM AB VÄSTERÅS

Jouni Stenman

Vice VD | Teknisk konsult

 

T: +46 (0) 725 651 603

E: jouni.stenman@astm.se

Nils-Olov Karlsson

Teknisk konsult

 

T: +46 (0) 725 650 049

E: nils-olov.karlsson@astm.se

Martin Olsson

Teknisk konsult

 

T: +46 (0) 725 650 033

E: martin.olsson@astm.se

Jonas Strömvall

Teknisk konsult

 

T: +46 (0) 725 650 111

E: jonas.stromvall@astm.se

Damir Hajdarevic

Teknisk konsult

 

T: +46 (0) 705 502 582

E: damir.hajdarevic@astm.se

Andreas Faye-Wevle

Teknisk konsult

 

T: +46 (0) 727 327 835

E: andreas.faye-wevle@astm.se

Norbert Kloek

Teknisk konsult

 

T: +46 (0) 702 693 508

E: norbert.kloek@astm.se

Lars Strömvall

Teknisk konsult

 

T: +46 (0) 722 021 827

E: lars.stromvall@astm.se

Jan Tojkander

Teknisk underkonsult

 

 

E: jan.tojkander@astm.se

Anna Andrén

Ekonomi

 

T: +46 (0) 704 202 255

E: anna.andren@astm.se

Mona Sjöblom

Administrativt stöd

 

T: +46 (0) 725 657 400

E: mona.sjoblom@astm.se

Katrin Munk

Teknisk administration / Friskvård

 

T: +46 (0) 735 785 226

E: katrin.munk@astm.se

ASTM d.o.o. BEOGRAD

Bojana Stevanovic

Vice VD

 

T: +381 (0) 601 554 400

E: bojana.stevanovic@astm.se

Nevena Basic

Teknisk konsult

 

T: +46 (0) 705 650 521

E: nevena.basic@astm.se

Tanja Simikic

Teknisk konsult

 

T: +46 (0) 725 329 157

E: tanja.simikic@astm.se

Petar Petrovic

Teknisk konsult

 

T: +46 (0) 725 143 903

E: petar.petrovic@astm.se

Ivan Jeremic

Mätningsingenjör

 

T: +46 (0) 725 650 109

E: ivan.jeremic@astm.se

Aleksandar Savic

Mätningsingenjör

 

T: +46 (0) 725 650 015

E: aleksandar.savic@astm.se

Danica Jankovic

Administrativ sekreterare

 

T: +381 (0) 658 475 327

E: danica.jankovic@astm.se

Jelena Tomasevic

Teknisk administration

 

T: +381 (0) 601 554 416

E: jelena.tomasevic@astm.se

ASTM d.o.o. BANJA LUKA

Emina Selmanovic

Vice VD

 

T: +46 (0) 725 651 129

E: emina.selmanovic@astm.se

Milka Dzombic

Teknisk administration

 

T: +387 (0) 66 583 139

E: milka.dzombic@astm.se

Jovana Pavkovic

Teknisk administration

 

T: +387 (0) 66 583 139

E: jovana.pavkovic@astm.se

© Copyright Andersson & Sjöblom Technical Management AB

Webdesign by ESC Solutions

ASTM Group:

Svalgången 1, 724 81 Västerås

T: +46 (0) 21 120 488

E: info@astm.se

ASTM Västerås:

Svalgången 1, 724 81 Västerås

T: +46 (0) 21 120 488

E: info@astm.se

ASTM Beograd:

Palmotićeva 14, 11 000 Belgrad

T: +381 (0)60 155 44 02

E: info.beograd@astm.se

ASTM Banja Luka:

Dr. V. D. K. 19, 78 000 Banja Luka

T: +387 (0) 66 583 139

E: info.banjaluka@astm.se

  • SE

© Copyright astm.se

Webdesign by ESC Solutions